3.21.2018
Всесвітній день поезії
3.14.2018
Мова кохання єднає світ
5 березня 2018 року учні 11 класу відвідали міський культурно-просвітницький фестиваль «Мовляночка -2018» («Мова кохання єднає світ»), який відбувся у ЦКіМ «Нафтохімік». Програма заходу була цікава, насичена та оригінальна . До початку фестивалю присутні мали змогу оглянути виставку «Лише кохання вічне і єдине».
«Треба постійно бути закоханим. Не тільки в жінку, не тільки в каштани, не тільки в місто. У все, що складає життя, треба бути закоханим. І треба радіти. А це непроста річ. Треба навчитись любити!» Богдан Ступка
3.12.2018
Хмарні сервіси
- QR-код http://qrcoder.ru
- Артскрайбінг https://www.powtoon.com
- Інфографіка https://cacoo.com/getstarted/
- Карта знань https://bubbl.us/
- Карта знань https://creately.com/
- Мотиватор https://www.imgonline.com.ua/demotivational-poster.php
- Пазл https://www.jigsawplanet.com/
- Ребус http://rebus1.com/ua/index.php?item=main
- Створення завдань і вправ з предмету https://learningapps.org/
- Створення тестів http://simpoll.ru/
- Хмари слів https://wordart.com
Конспект відкритого уроку «Світова велич українського поета»
Мета: оглянути вивчену поетичну спадщину Тараса Шевченка і його малярські доробки, прози, драматургії, поглиблювати знання учнів про Т. Шевченка, розкривши ще одну сторінку його життя – музику та живопис, вміння узагальнювати, виділяти головне, суттєве із потоку інформації, виховувати повагу до Тараса Шевченка.
Учитель: 1. … рік ступив на землю від часу народження Тараса Григоровича Шевченка, устами якого немовби говорив Бог, що призначив своєму посланцеві порятувати український народ від загибелі задля майбутньої його це не знаної нам місії.
Хід уроку
I.Учитель: 1. … рік ступив на землю від часу народження Тараса Григоровича Шевченка, устами якого немовби говорив Бог, що призначив своєму посланцеві порятувати український народ від загибелі задля майбутньої його це не знаної нам місії.
Я знову повертаюся до нього,
Читаю, перечитую «Кобзар»,
Ні! Україна не була убога -
Поклав ти серце на її вівтар!
Нове життя ти дав батьківський мові,
Ти віщі думи в пісню перелив,
Де запеклась дума твоя у слові,
Страждав ненавидів і жив.
Доповідь на МО - Підвищення якості знань шляхом впровадження інтерактивних технологій навчання на уроках української мови та літератури
Процес навчання на уроках української мови та літератури – це не автоматичне вкладання навчального матеріалу в голову учня.
Мені імпонує думка «Ефективно навчати, не зацікавивши, неможливо. Вчитель повинен бути творцем-модельєром кожного етапу спілкування дитини з предметом. Загальновідомий факт: через особистість вчителя дитина або ж любить предмет, або ж залишається байдужою до нього».
Пояснення й демонстрація, самі по собі, ніколи не дадуть справжніх, стійких знань. Цього можна досягти тільки за допомогою активного та інтерактивного навчання на уроках. Майстерність учителя допомагає дітям досягти найкращих результатів тими засобами, які найоптимальніші в кожній окремій ситуації.
Повний текст доповіді на методичному об’єднанні
Мені імпонує думка «Ефективно навчати, не зацікавивши, неможливо. Вчитель повинен бути творцем-модельєром кожного етапу спілкування дитини з предметом. Загальновідомий факт: через особистість вчителя дитина або ж любить предмет, або ж залишається байдужою до нього».
Пояснення й демонстрація, самі по собі, ніколи не дадуть справжніх, стійких знань. Цього можна досягти тільки за допомогою активного та інтерактивного навчання на уроках. Майстерність учителя допомагає дітям досягти найкращих результатів тими засобами, які найоптимальніші в кожній окремій ситуації.
Повний текст доповіді на методичному об’єднанні
Фотозвіт – Всеукраїнська акція єднання «Україна моя вишивана»
20.02.2018 р. учні 10 класу ЗОШ №6 приєдналися до акції єднання "Україна
вишивана", яка проходила у Художньому музеї ім. І.Бродського. Навіть
хлопці не залишилися байдужими, взялися за голку й нитку та зробили свій
внесок у вишивання мапи України.
В Бердянську мало місця для хрестиків не стало
Учасниці Всеукраїнської акції єднання «Україна моя вишивана», яка відбулася у Бердянському художньому музеї ім. І.І. Бродського, так завзято заходилися вишивати різнокольорову карту нашої держави, що мало не завершили задум народних майстринь Ірини Харатін та Тетяни Дяківнич з Борщівського району Тернопільської області.
До Бердянська вишивана карта України — три на півтора метри — надійшла з міста Ромни Сумської області.
Працівниці художнього музею знали кого запросити. З десяток досвідчених відомих вишивальниць, — деякі з них мали персональні виставки, брали участь у колективних вернісажах, — відразу заходилися заповнювати різнокольоровими хрестиками обриси не лише Запорізької, а й інших областей. Вправно і весело працювали.
Працівниці художнього музею знали кого запросити. З десяток досвідчених відомих вишивальниць, — деякі з них мали персональні виставки, брали участь у колективних вернісажах, — відразу заходилися заповнювати різнокольоровими хрестиками обриси не лише Запорізької, а й інших областей. Вправно і весело працювали.
3.06.2018
3.05.2018
Українська вишивка: історія та сучасні тенденції в оздобленні одягу
Матеріали для підготовки та захисту проекту «Українська вишивка: історія та сучасні тенденції в оздобленні одягу», виступу агітбригади, оформлення стіннівки
Українська вишиванка — самовираження українського народу, вона є відображенням цінностей, традицій, культури та історії. А крім того, вишиванка зараз — модний у всьому світі тренд.
Історія вишивки на території сучасної Україні бере початок ще до нашої ери. Про неї згадував Геродот та чимало мандрівників. Люди протягом століть створювали та удосконалювали різні техніки вишиття. Кожен орнамент на сорочці був не просто так, а мав особливе місце, значення та магію, оскільки українці вірили, що той чи інший візерунок несе певну захисну силу від біди та нечистої сили. За вишиванкою можна було визначити статус та походження власника.
Українська вишиванка — самовираження українського народу, вона є відображенням цінностей, традицій, культури та історії. А крім того, вишиванка зараз — модний у всьому світі тренд.
Історія
У давнину українці виражали себе завдяки вишивки на чоловічій або жіночій сорочці візерункам. Носили повсякденні та святкові сорочки. Вишиванки з новою хвилею ожили серед українців. У кожному регіоні країни жила певна етнічна група, яка мала притаманні своїй місцевості візерунки та традиції.Історія вишивки на території сучасної Україні бере початок ще до нашої ери. Про неї згадував Геродот та чимало мандрівників. Люди протягом століть створювали та удосконалювали різні техніки вишиття. Кожен орнамент на сорочці був не просто так, а мав особливе місце, значення та магію, оскільки українці вірили, що той чи інший візерунок несе певну захисну силу від біди та нечистої сили. За вишиванкою можна було визначити статус та походження власника.
3.04.2018
Традиції, звичаї, обряди нашого народу
Звичаї — це обличчя народу, подивившись в яке ми відразу можемо дізнатися, що це за народ. Звичаї — це ті неписані правила, яким люди слідують повсякденно у своїх найменших домашніх турботах і найбільш важливій суспільній діяльності.
Споконвіку було трепетним ставлення до традицій. Навіть після прийняття християнства українці зберегли багато своїх народних стародавніх звичаїв, тільки об’єднавши їх з релігійними. І сьогодні, через тисячі років, вже непросто виявити грань, де в українських звичаях закінчується стародавня культура, а-де починається християнська.
Споконвіку було трепетним ставлення до традицій. Навіть після прийняття християнства українці зберегли багато своїх народних стародавніх звичаїв, тільки об’єднавши їх з релігійними. І сьогодні, через тисячі років, вже непросто виявити грань, де в українських звичаях закінчується стародавня культура, а-де починається християнська.
Івана Купала
Івана Купала, або Іванів день, — є одним із народних обрядових звичаїв. Його історія йде в дуже глибоку старовину. Свято пов’язане з періодом літнього сонцестояння, поворотом сонця до зими. Його відзначають у ніч на 7 липня або за старим стилем 24 червня, коли чарівна краса природи створює казковий краєвид, де і відбуваються магічні купальські забави.Заходи по ЗОШ І-ІІІ СТ. №6 до Тижня української мови
№
|
Назва заходу
|
Клас
|
Дата
проведення
|
Відповідальний
|
1
|
Святкова лінійка «Наша мова – наша слава, мова є – то є
держава!»
|
5-9
|
06.03.2017
|
Вчитель української
мови та літ. Дубинська Т.І.
|
2
|
Радіогазета «Мовленнєвий етикет»
|
1-11
|
13.03.2017
|
Дубинська Т.І.
|
3
|
Випуск стіннівок
«Мова моя українська», «Цікаві факти про мову», «Традиції, звичаї,
обряди нашого народу»
|
5-11
|
06.03-10.03
|
Класні керівники,
учителі укр. мови.
|
4
|
День української вишиванки
|
1-11
|
09.03.2017
|
Класні керівники, Дубинська
Т.І.
|
5
|
Оформлення виставки та стенду « Цікаві факти про
український національний одяг»
|
1-11
|
09.03.2017
|
Дубинська Т.І.,
Румянцева Є.В.
|
6
|
Лекція – вікторина «Українська вишивка: історія та
сучасні тенденції»
|
1, 4, 5,6Б, 7,8
|
09.03.2017
|
Дубинська Т.І.
|
7
|
Бібліотечна година «Словник – це титанічна праця
мовознавців»
|
1-11
|
09.03.2017
|
Бібліотекар
Румянцева Є.В.
|
8
|
Виставка «Словникове багатство України»
|
1-11
|
06.03.2017 -
09.03.2017
|
Бібліотекар
Румянцева Є.В.
|
9
|
Виставка видань
творів Т.Г.Шевченка:
“І мене в сім`ї
великій,
В сім`ї вольній,
новій,
Не забудьте
пом`янути
Незлим, тихим
словом.”
|
1-11
|
09.03.2017
10.03.2017
|
Бібліотекар
Румянцева Є.В.
|
10
|
Вікторина «Цікаво
знати»
|
5
|
07.03.2017
|
Вчитель української
мови та літератури
Дубинська Т.І.
|
11
|
Мовна вікторина
|
6Б
|
07.03.2017
|
Вчитель української мови та літератури Дубинська Т.І.
|
12
|
Лінгвістичний
турнір
|
7
|
07.03.2017
|
Вчитель української мови та літератури Дубинська Т.І.
|
13
|
Конкурс мовознавців
|
8
|
07.03.2017
|
Вчитель української мови та літератури Дубинська Т.І.
|
14
|
Лекція-презентація працівників Художнього музею «Шевченко -
художник»
|
1-11
|
09.03.2017
|
Вчитель української мови та літератури Дубинська Т.І., класні керівники
|
15
|
Зустріч із головою
міського літературного об’єднання
«Перший поверх» Батурою В.О., письменниками нашого міста
|
5-11
|
10.03.2017
|
Вчитель української мови та літератури Дубинська Т.І.
|
16
|
Перегляд
презентацій « Світова велич Т.Г.Шевченка»
|
5-9
|
10.03.2017
|
Вчитель української мови та літ. Дубинська Т.І.
|
17
|
Конкурс малюнків,
ілюстрацій до прочитаних творів
|
1-11
|
06.03.2017 – 10.03.2017
|
Учителі початкових класів
|
18
|
Інтелектуальна гра
|
9-11
|
09.03.2017
|
Положенцева Ю.М.
|
19
|
Свято-конкурс
читців «Володар слова»
|
1-6
|
13.03.2017
|
Дубинська Т.І., Глущенко О.В.
|
20
|
Конкурс творів
«Вибір професії – вибір долі»
|
8-9
|
07.03.2017
|
Вчитель української мови та літератури Дубинська Т.І.
|
Лінгвістична вікторина знавців української мови до Дня слов’янської писемності та мови для учнів 5-6 класів
Хід заходу
Оголошення теми і мети лінгвістичного рингу, організаційний етапВедучий. Добрий день, діти. Сьогодні ми з вами зібрались, щоб провести цікавий мовний захід – лінгвістичну вікторину знавців української мови. Але спочатку розв’яжемо організаційні питання. Щоб провести ринг, нам потрібно поділитися на дві команди, назвати їх, вибрати капітанів. (Ведучий ділить клас на дві команди, які обирають собі назву та капітанів). Маю зауважити, що за кожну правильну відповідь команда отримує 5 балів, за неповну – 2 бали. Ну що ж, команди названі, кожна має свого капітана. Тож бажаю успіху у мовному двобою!
Виконання конкурсних завдань вікторини.
Конкурс вікторини №1. «Скарбниця рідної мови».
Ведучий. Перше конкурсне завдання має назву «Скарбниця рідної мови». Ви повинні відгадати загадки, які я вам запропоную. Про знання вами відгадки буде свідчити піднята рука. Першою відповідає команда, капітан якої перший підніме руку. Але вам потрібно не лише правильно відгадати загадку, а й встановити, багатозначним чи однозначним є слово-відгадка і, якщо багатозначне, навести приклади словосполучень, які б свідчили про його багатозначність.Тематична лінійка
Мета: формувати уявлення про мову як національну ознаку народу; показати учням красу і багатство української мови; розвивати вміння виразно декламувати вірші; виховувати любов до мови свого народу, прагнення досконало її знати.
Обладнання: вислови про мову; рушники; музичний супровід; портрети Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки.Хід лінійки
НАРОДНІ СИМВОЛИ УКРАЇНИ
Кожен народ має народні символи.
Народні символи – це те, що найбільше любить і шанує даний народ. В одних народів їх більше, в інших менше. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку раїну іде мова. Так, коли ми говоримо – клен, то знаємо, що це символ Канади. Символіка Росії є береза, ромашка, ведмідь, горобина.
Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках. Народні символи – це наші святині.
Народні символи – це те, що найбільше любить і шанує даний народ. В одних народів їх більше, в інших менше. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку раїну іде мова. Так, коли ми говоримо – клен, то знаємо, що це символ Канади. Символіка Росії є береза, ромашка, ведмідь, горобина.
Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках. Народні символи – це наші святині.
Цікаві факти про українську мову
Моєю Мовою мовлять, речуть, розмовляють, говорять, балакають, оповідають, кажуть, гомонять, моралізують, лепечуть, белькотять, бовкають, гаркають, гиркають оточуючі мене люди… У якій мові є ще така багата лексика?
Моя Рідна Мова – найбагатша в світі! Скільки слів у моїй мові точно підрахувати неможливо, адже мова – то не догма. Мовознавці кажуть, що у словнику моєї Мови налічується більше 200 тисяч слів!
Підписатися на:
Дописи (Atom)